FAQ

Otázky / Odpovědi

Nejčastěji se ptáte

1.) Klient zašle vyplněnou objednávku na konkrétní vybraný zájezd z webu nebo tento zájezd objedná e-mailem. Volná místa musíme vždy prověřit v daném okamžiku, protože situace se velmi rychle mění.

2.) Náš operátor ověří disponibilitu zájezdu u příslušné CK nebo v jejich online rezervačním systému. Zároveň ověří aktuální cenu zájezdu a správnost všech údajů z objednávky.

3.) Pokud je zájezd volný, operátor provede nezávaznou rezervaci, pokud volný není, prověří jiné možnosti ubytování ve stejném termínu.

4.) Klienta kontaktujeme co nejdříve a informujeme ho o stavu objednávky (rezervace, vyprodané letenky, vyprodané ubytování). Přednostně vyřizujeme objednávky, kde se podařilo udělat rezervaci a řídíme se rovněž datem odletu/odjezdu. Vysvětlíme další postup a zodpovíme případné dotazy. Operátor se s klientem domluví na způsobu uzavření a zaslání cestovní smlouvy.

5.) Pokud chce zákazník rezervaci závazně potvrdit, zašle emailem nebo nadiktuje požadované údaje, operátor mu co nejdříve zašle k podpisu již vyplněnou Smlouvu o zájezdu a podrobné pokyny pro platbu, doklad o pojištění proti úpadku, všeobecné podmínky příslušné CK, případně další důležité dokumenty. Všechny CK, které prodáváme, mají samozřejmě platné pojištění proti úpadku.

6.) Klient zkontroluje všechny údaje ve Smlouvě o zájezdu, smlouvu je třeba vytisknout a podepsat. Podepsanou smlouvu lze poslat výhradně emailem. Svým podpisem klient potvrzuje, že souhlasí k Všeobecnými podmínkami pořadatele zájezdu. Podepsanou smlouvu musíme obdržet do konce rezervace, pokud není domluva jiná.

7.) Klient provede úhradu (zálohu či celkovou částku dle podmínek CK) na základě našich pokynů pro platbu – vkladem hotovosti na účet uvedený na smlouvě o zájezdu pod přiděleným Variabilním symbolem nebo převodem přes elektronické či mobilní bankovnictví v rámci stejné banky tak, aby byla platba připsána na náš účet do konce rezervace (vklad na účet se projeví ihned, převod přes internet v rámci stejné banky v řádu několika minut). Při prodlení s platbou je nás třeba včas telefonicky informovat a my se pokusíme rezervaci u CK prodloužit. AT není zodpovědná za následky zpozděné platby ze strany zákazníka či nesprávně zvolený způsob úhrady. Z bezpečnostních důvodů bohužel nelze platit v hotovosti.

8.) Po připsání úhrady a přijetí podepsané Smlouvy o zájezdu je zájezd písemně potvrzen příslušné CK, je ověřeno přijetí smlouvy a rezervace se stává závaznou.

9.) Pokyny na cestu jsou klientovi zaslány emailem v elektronické podobě (jakmile je obdržíme od pořadatele zájezdu – cca 7-5 dní před odletem/odjezdem, u last minute zájezdů co nejdříve). V některých případech jsou zasílány poštou na požadovanou adresu (například u zájezdů německých CK). Po zaplacení zájezdu Vám zašleme kartičky na pojištění (pokud jste pojištění uzavřeli).

Pokyny k odjezdu/odletu zasílá CK v elektronické podobě cca 7–5 pracovních dní před odletem/odjezdem na zájezd. U zájezdů last minute se snažíme pokyny na cestu zajistit co nejdříve, ale záleží na rychlosti zpracování pokynů pořádající CK. Odbavení je v elektronické podobě a je přeposíláno mailem na adresu objednavatele.

Cestující sám zodpovídá za správnost a platnost svých dokladů, za ověření vízové povinnosti a splnění podmínek pro vstup na území zvoleného státu. Doklady jsou důkladně kontrolovány již při pasové kontrole na letišti v ČR a při nesplnění podmínek Vám nemusí být povolen odlet z ČR. V takovém případě cestovní kancelář ani agentura neposkytuje žádnou finanční náhradu za nevyužitou dovolenou a nenese žádnou odpovědnost za tuto nepříjemnou situaci.